Birželio 19-20 d. Vilniuje vyko Lietuvos jaunių U-16 (gim. 1994 m. ir vėliau) paplūdimio tinklinio čempionatas, kuris kartu buvo ir įskaitinis jaunučių žaidynių etapas. Puikiai jame pasirodė Žaidimų sporto mokyklos pirmoji komanda (treneris Romas Sujeta) Eimantas Stražnickas ir Klaidas Šapalas, kurie finale 2:0 (21:19, 22:20) nugalėjo Kelmės I-ąją komandą ir iškovojo aukso medalius. Dėl patekimo į pusfinalį pirmoji Marijampolės pora tiems patiems kelmiečiams buvo pralaimėjusi 1:2. Po pralaimėjimo E.Stražnickas ir K.Šapalas sėkmingai išnaudojo antrąjį šansą patekt į pusfinalį - 2:0 nugalėjo Palangą. Pusfinalyje marijampoliečiai lengvai – 2:0 nugalėjo Kelmės antrąją ir finale Kelmės pirmąją komandas. Trečiąją vietą čempionate iškovojo Šiaulių tinklininkai, kovoje dėl bronzos medalių 2:1 nugalėję Kelmės II. Reikia paminėti, kad K.Šapalas tinklinį žaidžia tik vasaromis, pastoviai Klaidas lanko krepšinio treniruotes pas trenerį Kęstutį Juozaitį.

Čempionate dalyvavo 27 komandos iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Raseinių, Šalčininkų, Kelmės ir Palangos. Marijampolės ŽSM atstovavo keturios trenerio R.Sujetos treniruojamos vaikinų komandos. Iš pogrupių į pagrindinį 16-os komandos turnyrą nepateko tik jauniausieji, U 14 čempionato nugalėtojai A.Kasparavičius ir M.Kvietelaitį pakeitęs M.Petrulis. Antroji Marijampolės komanda (K.Naujalis/L.Urmanavičius) 16-uke pralaimėjo Alytaus 1 ir Vilniaus 1 komandoms pasidalino 13-16 vietas, trečioji komanda (R.Dambrava/P.Miliauskas) nugalėję Raseinius, bet pralaimėję dvi rungtynes liko 9-12 vietoje.

Čempionų titulus iškovoję E.Stražnickas ir K.Šapalas Lietuvos jaunučių žaidynėse startuos turėdami aukščiausią 1-ąjį reitingą, be to jie Marijampolei iškovojo papildomą vietą į Vilniuje Liepos 3-5 d. vykstančias žaidynes. Šį savaitgalį Kelmėje vyks U-18 čempionatas, kuriame žada startuoti geriausias ir tituluočiausias Marijampolės jaunasis tinklininkas Audrius Aleknavičius kartu su geriausiu Vilkaviškio tinklininku Andriumi Strakalaičiu.